Wiosenne spotkanie w bibliotece

Data: 04.04.2023 r., godz. 13.00    274
W marcu gościliśmy w bibliotece uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku, wraz z wychowawczynią, Panią Dorotą Pucyńską. Na początku spotkania uczniowie zwiedzili przestrzeń biblioteczną, poznając przy okazji księgozbiór biblioteki, dowiedzieli się jak zapisać się do biblioteki, oraz w jaki sposób można korzystać z jej zasobów. Zapoznali się również z szeroką ofertą nowości książkowych. Bezpośredni kontakt z książką sprawiał im ogromną przyjemność.

W marcu gościliśmy w bibliotece uczniów klasy pierwszej  ze  Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku, wraz z wychowawczynią, Panią Dorotą Pucyńską.  Na początku spotkania uczniowie zwiedzili przestrzeń biblioteczną, poznając przy okazji księgozbiór biblioteki, dowiedzieli się jak zapisać się do biblioteki, oraz w jaki sposób można korzystać z jej zasobów. Zapoznali się również z szeroką ofertą nowości książkowych. Bezpośredni kontakt z książką sprawiał im ogromną przyjemność.

Z okazji wiosennego spotkania uczniowie poznali nietuzinkowe książki o tematyce przyrodniczej, nawiązywaliśmy do wiosny zarówno w książkach, jak i w rozmowach. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem opowiadań terapeutycznych nawiązujących do omawianej tematyki.

21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, obchodzony jest również Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja  czytania oraz pisania i nauczania poezji na całym świecie. My również staraliśmy się uhonorować to święto.

Uczniowie  wzięli udział w zajęciach czytelniczych, w trakcie których odczytaliśmy między innymi wiersze Wandy Chotomskiej z książki „Wiosna, lato, jesień, zima  w moich rymach”.

Jednak największą frajdę sprawiło wszystkim uczestnikom zajęć odgadywanie zagadek.

Dzieci były bardzo zaangażowane podczas zajęć, a na zakończenie wykonały barwne prace plastyczne odzwierciedlające  swoje wiosenne nastroje. Wszystkie podjęte działania miały na celu zachęcić uczniów do czytania książek oraz poezji.