Spotkanie autorskie "Moja misja w Ugandzie"

Data: 21.09.2022 r., godz. 12.49    442
20.09.2022 Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku zaprosiła młodzież z otwockich szkół ponadpodstawowych do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury na spotkanie autorskie "Moja misja w Ugandzie" z franciszkaninem o. Bogusławem Kalungi Dąbrowskim, współzałożycielem misji w Kakooge.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji dotyczącej Ugandy oraz miejscowości Kakooge, w której odbywają się misje. W ramach wprowadzenia ojciec Bogusław poprowadził krótką lekcję językową. Zaproszeni goście mieli okazję poznać kilka wyrażeń w jednym z trzech oficjalnych języków w Ugandzie, w języku luganda. Na spotkaniu misjonarz opowiedział o swojej pracy socjalnej i misyjnej w Ugandzie kładąc akcent na różnice kulturowe, z którymi mierzył się na co dzień.

Podczas spotkania misjonarz podzielił się swoimi najciekawszymi opowieściami, w których przeplatają się elementy historii, polityki, tradycji i kultury Ugandy. Niesztampowe, zaskakujące i poruszające historie z odbytych misji ojciec Bogusław zapisał w swoich dwóch książkach "Spalić paszport" oraz "Oddech słońca", które promował na spotkaniu.

Praca misjonarza nie należy do najłatwiejszych, niesie ze sobą dużo wyzwań i zagrożeń, jednak zdarzają się też przyjemne momenty. Ojciec Bogusław Dąbrowski ma na swoim koncie wiele niesamowitych przygód, w tym spotkań z ludźmi i piękną przyrodą. Najmilsze wspomnienia naszego gościa wiążą się z dziećmi, które nierzadko traktowały go jak własnego ojca i wnosiły do jego życia mnóstwo radości i niespożytej energii.

Misjonarz wzbogacił prezentację fotografiami oraz filmami, których głównymi bohaterami były lokalni mieszkańcy Kakooge oraz współpracownicy.

Na zakończenie spotkania przedstawiciele szkół losowali pytania dotyczące misji w Ugandzie, a poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone książkami zaszczytnego gościa.

Serdecznie dziękujemy ojcu Bogusławowi Dąbrowskiemu za poprowadzenie spotkania, a uczniom i czytelnikom naszej biblioteki za obecność i aktywne słuchanie.

1.jpg (25 KB)2.jpg (35 KB)3.jpg (26 KB)4.jpg (38 KB)