Jesteś tutaj:

Szkolenie Bibliotekarzy Powiatu Otwockiego w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku

Data: 14.10.2021 r., godz. 11.00    555
W ramach otrzymanej dotacji z MKDNiS nasza placówka zorganizowała blok szkoleń dla bibliotekarzy Powiatu Otwockiego, które odbyło się w siedzibie PMDK w Otwocku. Organizatorem szkoleń dla bibliotekarzy była PBP, a szkolenie prowadziła dr Wanda Matras - Mastalerz, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, prezes Polskiego Towarzystwa Bioenergoterapeutycznego.
W ramach otrzymanej dotacji z MKDNiS nasza placówka zorganizowała blok szkoleń dla bibliotekarzy Powiatu Otwockiego, które odbyło się w siedzibie PMDK w Otwocku.
Organizatorem szkoleń dla bibliotekarzy była PBP, a szkolenie prowadziła dr Wanda Matras - Mastalerz, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, prezes Polskiego Towarzystwa Bioenergoterapeutycznego.
Pierwsza część cyklu szkoleń zatytułowana „Książki na receptę” – literatura dla dzieci poświęcona było całkowicie literaturze dla dzieci. Tematem spotkania była apteczka literacka, literatura terapeutyczna w promocji zdrowia psychicznego i fizycznego czytelnika, a także budowanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności poprzez literaturę.
Druga część cyklu szkoleń zatytułowana „Książki na receptę – literatura dla młodzieży” poświęcona było całkowicie literaturze dla młodzieży. Cieszymy się, że spora grupa bibliotekarzy z bibliotek publicznych, a także grupa bibliotekarzy z bibliotek szkolnych wzięła udział w szkoleniach.
Ostatnia trzecia edycja szkoleń dotyczyła literatury dla dorosłych oraz seniorów.
Celem naszych szkoleń biblioterapeutycznych jest poszerzanie wiedzy bibliotekarzy oraz zdobywanie nowych umiejętności w zakresie prowadzenia spotkań i warsztatów. Tematem przewodnim w szkoleniach z biblioterapii jest zawsze książka i to zarówno w procesie wspierania rozwoju młodego pokolenia a także dorosłych i seniorów. Uczestnicy szkolenia zapoznali się również z kreatywnymi formami pracy z książką zarówno dla młodego czytelnika jak dorosłego oraz seniorów. Prowadząca szkolenie podsuwała uczestnikom wybrane pozycje książkowe przeznaczone do pracy z młodzieżą, które zmniejszą agresję, a także pomogą młodemu odbiorcy w jego problemach w walce z uzależnieniami, przemocą , agresją szkolną, depresją itp.
Po zakończonym szkoleniu Dyrektor Powiatowej Biblioteki, Pani Anna Bielicka podziękowała Pani Wandzie Matras - Mastalerz za bardzo owocne szkolenie pogłębiające wiedzę bibliotekarzy z terenu powiatu otwockiego. Niespodzianką była wizyta Pana Wicestarosty Pana Pawła Zawady, który osobiście wręczył kwiaty w podziękowaniu za szkolenia dla Powiatu Otwockiego prowadzącej, Pani Wandzie, a uczestnikom szkolenia gratulując zdobytej wiedzy, wydał zaświadczenia, jednocześnie zapraszając bibliotekarzy na kolejne edycje w przyszłym roku.

*”Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących
z Funduszu Promocji kultury - Państwowego funduszu celowego”