Jesteś tutaj:

Szkolenie Bibliotekarzy Powiatu Otwockiego w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku

Data: 29.09.2021 r., godz. 15.07    563
W dniach 27– 28 września w ramach otrzymanej dotacji z MKDNiS nasza placówka zorganizowała kolejne już szkolenia dla bibliotekarzy powiatu otwockiego, które odbyło się w siedzibie PMDK w Otwocku.
W dniach 27– 28 września w ramach otrzymanej dotacji z MKDNiS nasza placówka zorganizowała kolejne już szkolenia dla bibliotekarzy powiatu otwockiego, które odbyło się w siedzibie PMDK w Otwocku.
Organizatorem bloku szkoleń dla bibliotekarzy jest PBP, a szkolenie prowadziła dr Wanda Matras - Mastalerz, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, prezes Polskiego Towarzystwa Bioenergoterapeutycznego.
Druga część cyklu szkoleń zatytułowana „Książki na receptę – literatura dla młodzieży” poświęcona było całkowicie literaturze dla młodzieży. Cieszymy się, że spora grupa bibliotekarzy z bibliotek publicznych, a także grupa bibliotekarzy z bibliotek szkolnych wzięła udział w szkoleniach.
Celem naszych szkoleń biblioterapeutycznych jest poszerzanie wiedzy bibliotekarzy oraz zdobywanie nowych umiejętności w zakresie prowadzenia spotkań i warsztatów. Tematem przewodnim w szkoleniach z biblioterapii jest zawsze książka, tym razem w procesie wspierania rozwoju młodego pokolenia. Uczestnicy szkolenia zapoznali się również z kreatywnymi formami pracy z książką dla młodego, nastoletniego czytelnika. Prowadząca szkolenie podsuwała uczestnikom wybrane pozycje książkowe przeznaczone do pracy z młodzieżą, które zmniejszą agresję, a także pomogą młodemu odbiorcy w jego problemach w walce z uzależnieniami, przemocą , agresją szkolną, depresją itp.
Po zakończonym szkoleniu Dyrektor Powiatowej Biblioteki, Pani Anna Bielicka podziękowała Pani Wandzie Matras - Mastalerz za bardzo owocne szkolenie pogłębiające wiedzę bibliotekarzy z terenu powiatu otwockiego, a na koniec rozdała uczestnikom zaświadczenia zapraszając na kolejną edycję.

 

*”Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa
Narodowego i Sportu pochodzących


 z Funduszu Promocji
kultury - Państwowego funduszu celowego”