Jesteś tutaj:

Szkolenie Bibliotekarzy Powiatu Otwockiego w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku

Data: 09.09.2021 r., godz. 15.51    551
W dniach 6 – 7 września w ramach otrzymanej dotacji z MKiDN nasza placówka zorganizowała kolejne już szkolenia dla bibliotekarzy powiatu otwockiego. Tym razem odbyło się ono w siedzibie PMDK w Otwocku.
W dniach 6 – 7 września w ramach otrzymanej dotacji z MKiDN nasza placówka zorganizowała kolejne już szkolenia dla bibliotekarzy powiatu otwockiego. Tym razem odbyło się ono w siedzibie PMDK w Otwocku.
Organizatorem bloku szkoleń dla bibliotekarzy jest PBP, a szkolenie prowadziła dr Wanda Matras - Mastalerz, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, prezes Polskiego Towarzystwa Bioenergoterapeutycznego.
Pierwsza część cyklu szkoleń zatytułowana „Książki na receptę” – literatura dla dzieci poświęcona było całkowicie literaturze dla dzieci. Tematem spotkania była apteczka literacka, literatura terapeutyczna w promocji zdrowia psychicznego i fizycznego czytelnika, a także budowanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności poprzez literaturę.
Celem naszych szkoleń biblioterapeutycznych jest poszerzanie wiedzy bibliotekarzy oraz zdobywanie nowych umiejętności w zakresie prowadzenia spotkań i warsztatów. Tematem przewodnim w naszych szkoleniach z biblioterapii jest zawsze książka, tym razem w procesie wspierania rozwoju młodego pokolenia. Uczestnicy szkolenia zapoznali się również z kreatywnymi formami pracy z książką dla młodego czytelnika.
Po zakończonym szkoleniu Dyrektor Powiatowej Biblioteki Pani Anna Bielicka podziękowała w imieniu własnym i Bibliotekarzy prowadzącej Pani Wandzie Matras - Mastalerz za bardzo owocne szkolenie rozpoczynające blok szkoleniowy, a rozdając zaświadczenia gratulowała wszystkim bibliotekarzom uczestnikom naszego spotkania.
Do zobaczenia na naszych kolejnych szkoleniach już we wrześniu i październiku. Te będą poświęcone literaturze dla młodzieży, dorosłych i seniorów.


*”Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa
Narodowego i Sportu pochodzących


 z Funduszu Promocji
kultury - Państwowego funduszu celowego”