Jesteś tutaj:

Pudełko pełne książek – oferta specjalna PBP w ramach tygodnia bibliotek dla Przedszkolaków

Data: 21.05.2021 r., godz. 15.04    620
W ramach tygodnia bibliotek 12 maja wybraliśmy się z wizytą do współpracującego z nami Przedszkola Nr 4 w Otwocku. Celem spotkania była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych.
W ramach tygodnia bibliotek 12 maja wybraliśmy się z wizytą do współpracującego z nami Przedszkola Nr 4 w Otwocku. Celem spotkania była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych. Przeprowadzone przez nas zajęcia odbyły się w plenerze, przy pięknej słonecznej pogodzie z zachowaniem wymogów sanitarno - epidemiologicznych. Rozmawialiśmy między innymi o zaletach czytania książek, czytaliśmy nowości książkowe.
Atrakcją dla starszej grupy przedszkolnej było odgadywanie zagadek związanych z tematyką książki oraz postaci ze znanych bajek. Poradziły sobie świetnie wykazując się przy tym dobrą znajomością tematu. Na pytanie kto jest miłośnikiem książek odpowiedziały bezbłędnie „czytelnik „oraz „pożeracz książek”. Wszystkim spodobały się też bogato ilustrowane książeczki, w tym nowości czytelnicze. Dzieci mały możliwość obejrzenia i wysłuchania czytanych im nowych publikacji dziecięcych, ale też i niecodzienną możliwość zobaczenia dawnych czasopism wydawanych dla najmłodszych - „Miś” z roku 1964 . Na zakończenie zajęć Przedszkole Nr 4 otrzymało specjalny prezent od Powiatowej Biblioteki - pudełko pełne książek, które może być doskonałym uzupełnieniem realizacji bieżących zajęć przedszkolnych oraz chociaż częściową rekompensatą za okres Pandemii, kiedy to instytucje Kultury w tym biblioteki były zamknięte i niemożliwy był wstęp osób z zewnątrz i to zarówno do przedszkoli, jak i bibliotek.
Dziękujemy za aktywność na zajęciach, zarówno dzieciom jak i Wychowawczyni Pani Jolancie Czwarno, na której ręce przekazaliśmy niespodziankę- pudełko książek, które z pewnością zasili biblioteczkę Przedszkolną. Liczymy, że Przedszkolaki wkrótce przyjdą też do naszej Powiatowej Biblioteki z rodzicami, żeby skorzystać z bogatej oferty książkowej dla nich przeznaczonej. Promowaliśmy też kolejną już edycję Akcji cieszącej się dużą popularnością „Mała książka - Wielki człowiek „. Zachęcamy do wzięcia udziału.