Jesteś tutaj:

TYDZIEŃ BIBLIOTEK w PBP – WARSZTATY „Jak powstaje książka”

Data: 14.05.2021 r., godz. 13.17    640
Nasza Biblioteka bierze aktywny udział w Tygodniu Bibliotek.
W celu propagowania czytelnictwa wśród dzieci oraz rozbudzania zainteresowań książką, 11 maja zorganizowaliśmy wyjątkowe warsztaty związane z powstaniem książki, zatytułowane „Jak powstaje książka„, prowadzone przez autorkę książek oraz właścicielką Wydawnictwa „Kurza stopka” , Panią Joannę Tyluś-Malak. Organizatorem spotkania była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku, a jego uczestnikami uczniowie klasy II B i II D ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Otwocku. Zajęcia odbyły w przestrzennej szkolnej sali gimnastycznej, z zachowaniem wymogów sanitarno - epidemiologicznych.
Była to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć jak wygląda prawdziwy warsztat drukarski. Specjalista branży drukarskiej Pani Joanna, pokazała praktycznie uczniom jak wygląda prasa drukarska, papier czerpany, gilotyna i wiele innych tajników produkcji książki.
Uczniowie podczas zajęć mieli możliwość wykonania swojej własnej książki. Trzeba przyznać, że dzieciom warsztaty przypadły wyjątkowo do gustu.
Powstały piękne zdobione książeczki. Uczestniczący w warsztatach bawili się znakomicie i byli zachwyceni końcowym efektem swojej pracy. Po skończonym spotkaniu uczestnicy wyszli z książką własnoręcznie wykonaną, a także napisaną i wydaną przez autorkę. Dziękujemy prowadzącej Pani Joannie Tyluś-Malak za przeprowadzenie bardzo ciekawych warsztatów edukacyjnych, uczniom za zaangażowanie i aktywność na zajęciach, a Wychowawcom : Pani Katarzynie Szaciłło i Dorocie Pudzyńskiej za pomoc w Organizacji wydarzenia.
To było prawdziwe święto książki, jak przystało na Tydzień Bibliotek i wyjątkowo owocne spotkanie, zachęcamy do obejrzenia zdjęć na naszej stronie internetowej.