WIZYTA W BIBLIOTECE

Data: 21.03.2017 r., godz. 12.00    896
20 marca w lekcji bibliotecznej uczestniczyli uczniowie klasy 1b SP nr 12 w Otwocku
Pod hasłem „Droga książki od pisarza do bibliotekarza” odbyły się w poniedziałek, 20 marca, zajęcia biblioteczne z udziałem zaproszonych gości - uczniów z klasy I b Szkoły Podstawowej Nr 12 w Otwocku.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką, promowanie czytania książek i dbania o nie, a także poznanie zawodów związanych z książką takich, jak: pisarz, ilustrator, wydawca, bibliotekarz.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali czytanych im wierszy z książki Małgorzaty Strzałkowskiej „O wartościach czyli Rady nie od parady III”. Stały się one inspiracją do ciekawych rozmów i dyskusji o wartościach takich jak odwaga, pokój, przyjaźń, współpraca, koleżeństwo. Spotkanie przebiegało w wyjątkowo miłej atmosferze.