Wędrowiec zawiły w PBP

Data: 28.03.2017 r., godz. 07.00    955
27 marca odbyło się otwarcie wystawy poświęconej Józefowi Konradowi Korzeniowskiemu
27 marca odbyło się uroczyste otwarcie Wystawy p.t. „Wędrowiec zawiły - Joseph Conrad".
Wystawę zorganizowano z okazji 160 rocznicy urodzin oraz ustanowienia roku 2017 rokiem Józefa Conrada - Korzeniowskiego.
Na uroczystość przybyli m. in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego: Paweł Rupniewski - Wicestarosta Otwocki, Roman Zdunik - Członek Zarządu Powiatu, dyrektorzy bibliotek i innych placówek Powiatu, nauczyciele, bibliotekarze, czytelnicy i pozostali goście.
Najliczniejszą grupę stanowiła młodzież z ZS nr 2 (Nukleonik) w Otwocku oraz uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Otwocku. O życiu i twórczości genialnego pisarza z wielką pasją opowiadała Dyrektor PBP Ewa Koc.