Jesteś tutaj:

Promocja publikacji "Raport Witolda" w PBP

Data: 06.06.2017 r., godz. 12.00    1008
2 czerwca odbyło się w naszej bibliotece spotkanie Małgorzaty Kupiszewskiej, koordynującej wydanie relacji W. Pileckiego z obozu zagłady w Oświęcimiu z młodzieżą z ZSE-G w Otwocku
2 czerwca gościliśmy znaną w środowisku otwockim autorkę, poetkę, pisarkę i nauczyciela polonistyki, Małgorzatę Kupiszewską, która jest również koordynatorem projektu wydawniczego "Raport Witolda". Jest to najobszerniejsza relacja rotmistrza Pileckiego z niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu.

Na spotkanie z Małgorzatą Kupiszewską przyszli uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Otwocku. Młodzież z wielkim zainteresowaniem wysłuchała prelekcji pani Kupiszewskiej na temat rotmistrza Witolda Pileckiego jako jednego z największych bohaterów XX wieku.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z publikacją "Raport Witolda", którą biblioteka otrzymała w darze dla naszych czytelników.

„Raport Witolda” został wydany staraniem Fundacji Gdzie z Krakowa, Studium Polski Podziemnej w Londynie i wydawnictwa APOSTOLICUM w Ząbkach. Przedmowę do „Raportu” napisali prezydent Andrzej Duda, córka Rotmistrza, Zofia Pilecka-Optułowicz i wiceminister obrony narodowej, prof. dr. hab. Wojciech Fałkowski. Cały nakład „Raportu Witolda” jest przekazany nieodpłatnie do bibliotek szkolnych w całej Polsce. Wydano także wersję angielską, która będzie rozesłana do placówek dyplomatycznych i Instytutów Polskich za granicą.