Wystawa "Z Wisłą w tle" w PBP

Data: 20.07.2017 r., godz. 12.00    942
19 lipca w naszej bibliotece odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zorganizowanej w związku z obchodami Roku Wisły.
Powiatowa Biblioteka Publiczna rozpoczęła sezon wakacyjny dużym wydarzeniem, jakim bez wątpienia jest wystawa fotograficzna „Z Wisłą w tle”.

Prezentowane są na niej fotogramy członków grupy fotofalenica: Marzenny Szymańskiej założycielki i mentorki grupy, Roberta Bellera – kuratora wystawy, Doroty Bieńkowskiej, Edyty Girgiel, Bożeny Samojluk i Joanny Wilczyńskiej – Burlikowskiej.

Na oczach przeszło 50 gości uroczystego otwarcia dokonała Anna Bielicka – dyrektor Biblioteki. Wśród zaproszonych osób byli przedstawiciele starostwa, prasy otwockiej, policji i WOPR-u. Dopisali także mieszkańcy naszego powiatu. Na otwarcie wystawy przybyli bibliotekarze zarówno z biblioteki Miejskiej w Otwocku, jak i bibliotek okolicznych gmin min. silna pięcioosobowa grupa z Sobień-Jezior. Oczywiście obecni byli wszyscy autorzy zdjęć.

Podczas wernisażu służby mundurowe z OWOPR i policji przestrzegały przed zagrożeniami, jakie niesie Wisła. Natomiast uroki tej rzeki zaakcentowała pani dyrektor PBP wierszem Władysława Broniewskiego „W. B. bez tytułu” zapraszając jednocześnie przybyłych gości do obejrzenia pięknych fotografii.

Zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach pracy biblioteki do 31 sierpnia.