BEZPŁATNE SZKOLENIA KOMPUTEROWE

Data: 12.04.2019 r., godz. 10.00    1454
Miasto Otwock zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych w ramach projektu ,,Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”
Projekt skierowany jest do mieszkańców Otwocka w wieku 25+, którzy zainteresowani są podniesieniem kompetencji cyfrowych. Szkolenia będą prowadzone prze wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu.
Do wybory jest udział w szkoleniach o następującej tematyce:
1. ,,Rodzic w sieci” – 12 szkoleń
Celem szkolenia jest pokazanie rodzicom różnych stron Internetu – strony przyjaznej i tej stanowiącej zagrożenie.
Uczestnicy szkolenia nabędą umiejętności bezpiecznego i świadomego poruszania się w Internecie oraz korzystania z jego zasobów. Dowiedzą się, jak reagować na ewentualne zagrożenia w sieci jak wspierać własne dziecko. Uzyskają informacje, gdzie się zwrócić po pomoc w razie rozpoznania u siebie, lub u osoby bliskiej takiego rodzaju uzależnienia.

2. ,,Mój biznes w sieci” – 5 szkoleń
Szkolenie dedykowane jest osobom przygotowującym się do otwarcia własnego biznesu lub tym, które są już przedsiębiorcami, ale chcieliby rozszerzyć swoje usługi o działalność internetową. Uczestnik szkolenia pozna metody korzystania z zasobów Internetu, które podnoszą skuteczność działania biznesowego oraz usługi e-administracji dla biznesu.

3. ,,Kultura w sieci”- 7 szkoleń
Szkolenie skierowane jest do wszystkich ,którzy chcą dowiedzieć się, gdzie w Internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury oraz zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł. Uczestnicy zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury, poznają praktyczne podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętności wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Dowiedzą się także, jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu, bazując na informacjach z sieci oraz jak stworzyć drzewo genealogiczne.

Zakładamy realizację 24 szkoleń w 12-osobowych grupach.
Szkolenia realizowane będą na terenie Urzędu Miasta Otwocka
Wszystkie szkolenia zorganizowane będą w trybie – 2 dni x 8 godzin szkoleniowych (sobota-niedziela, godzina szkoleniowa to 45 minut)
Uczestnicy będą mieli zagwarantowane przerwy kawowe i obiad.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o zgłaszanie się do Biura Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Otwocka, ul. Krucza 5, tel. 22 7880402 mail:bfz@otwock.pl.
Zgłoszenia przyjmowane będą również za pośrednictwem otwockich Szkół Podstawowych. Po otrzymaniu zgłoszenia koordynator projektu skontaktuje się z uczestnikami celem uzgodnienia szczegółów dotyczących terminu oraz miejsca przeprowadzenia szkolenia.

Udział w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny. Każdy uczestnik może wziąć udział tylko w jednym module szkoleniowym. Liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt Grantowy pod nazwą: „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”. POPC.03.01.00-00-0080/18. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.