Jesteś tutaj:

Narodowe Czytanie 2017

Data: 04.09.2017 r., godz. 12.00    1056
Tegoroczne Narodowe Czytanie Wesela St. Wyspiańskiego odbyło się 2 września w siedzibie PBP
Tegoroczne Narodowe Czytanie odbyło się tym razem pod dachem w kameralnej atmosferze w siedzibie PBP. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Powiatu: starosta, Mirosław Pszonka, członek zarządu powiatu, Aneta Bartnicka, radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Bożena Żelazowska oraz przewodniczący Rady Powiatu, Dariusz Grajda. Obecni byli również, Krystyna Obara – Morawska ze Stowarzyszenia Klub Twórczego Myślenia w Otwocku, członek zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Mazowsza, Izabela Filipowicz – Żaroń, otwocka poetka, Joanna Kożan – Łazor, prezes OUTW Regina Morawska-Stec wraz ze studentami, czytelniczka PBP, Anna Sugier – Szerega, bibliotekarze z powiatu, nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwock, pozostali czytelnicy i fani literatury młodopolskiej.

Gości przywitała dyrektor PBP, Anna Bielicka, a w klimat „Wesela” wprowadził uczeń 7 klasy, Irek Piwowarski grając na akordeonie utwór Marsz Powitalny Capital. Wstęp literacki wygłosiła nauczycielka j. polskiego z ZS nr 2, pani Jolanta Wilczek, po czym jej podopieczni czytali z podziałem na role fragmenty „Wesela”. Występ młodzieży został nagrodzony gromkimi brawami, a po nich przyszła kolej na czytanie utworu przez zaproszonych gości.

Młodzież z Nukleonika otrzymała na koniec koszulki z podobizną Stanisława Wyspiańskiego, będące prezentem od Instytutu Książki w Warszawie, a następnie można było wylosować egzemplarz „Wesela”.

Nie był to jednak koniec spotkania, ponieważ dyrektor PBP zaprosiła wszystkich na weselną biesiadę z wędlinami, ogórkami, smalcem i ciastami. Przy okazji dziękujemy Sponsorom – Firmie Kiszeczka i Piekarni Staropolskiej za pyszne smakołyki.

Dziękujemy przybyłym Gościom, szczególnie wspaniałej Młodzieży za chęć udziału w Narodowym Czytaniu i zapraszamy na kolejne takie spotkanie za rok!