Moja pierwsza wizyta w bibliotece

Data: 28.05.2018 r., godz. 10.00    1036
Dzieci z Przedszkola nr 4 w Otwocku odwiedziły nasza bibliotekę
Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, młodzi goście, najmłodsza grupa z Przedszkola Nr 4 w Otwocku zabrała ze sobą ulubione maskotki.W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jak ważny jest szacunek do książek, jakie funkcje pełni biblioteka i co zrobić, aby stać się jej czytelnikiem. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały też książeczki z działu dziecięcego, bardzo spodobał im się niedawno rozbudowany kącik dziecięcy. Dodatkowo obejrzały księgozbiór znajdujący się w naszym magazynie, gdzie poczuły się jak w labiryncie, wśród tylu książek z pewnością jeszcze nie były.
Atrakcją dla maluchów było rozwiązywanie zagadek związanych z tematyką książki oraz postaci ze znanych bajek. Poradziły sobie świętnie wykazując się znajmością tematu. Wszystkim spodobały się bogato ilustrowane najnowsze książeczki o których chętnie głośno opowiadały.
Dziękujemy za aktywność na zajęciach, zarówno dzieciom jak i Paniom.
Maluchy wyszły z biblioteki radosne, obdarowane zakładkami do książek.
Liczymy, że wrócą do nas, żeby korzystać z bogatej oferty książkowej dla nich przeznaczonej. Zapraszamy.

Zaleska Agnieszka