Spotkanie promocyjne z autorami książki "Trójkąt Sopoćkiński": Stanisławem Poczobutem – Odlanickim i Zbigniewem Wilińskim.

Data: 25.01.2014 r., godz. 10.00    1066
25 stycznia b. r. odbyło się w Powiatowej Bibliotece Publicznej spotkanie promocyjne książki "Trójkąt Sopoćkiński. Przewodnik po Białorusi" z serii Z Warszawy do Wilna najkrótszą drogą. Jeśli pomysł okaże się trafiony i znajdzie zainteresowanie u czytelników możemy spodziewać się kolejnych publikacji z tej serii o Grodzieńszczyźnie.

To było pierwsze spotkanie przygotowane wspólnie przez Oddział PTTK i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Otwocku.

Książkę napisali Stanisław Poczobut-Odlanicki i Zbigniew Wiliński.

Pierwszy jest Polakiem mieszkającym na Białorusi, znanym krajoznawcą i przewodnikiem po Grodzieńszczyźnie i okolicach. Nakręcił ponad 70 filmów krajoznawczych dla telewizji Biełsat.

Zbigniew Wiliński jest mieszkańcem Otwocka, znanym krajoznawcą, wiceprezesem Oddziału PTTK w naszym mieście i współautorem książki "Miejsca pamięci narodowej". W 2013 r. ukazało się 2 wydanie tej książki, znacznie uzupełnione.

Publikacja "Trójkąt Sopoćkiński" jest b. cennym przewodnikiem, który utrwala pamięć o historii dawnych Kresów i naszych przodków.

Podróżujemy zwiedzając kościoły, dwory i pałace Trójkąta Sopoćkińskiego, którego centrum stanowią Sopoćkinie zamieszkałe przez większość Polaków.

Przewodnik jest napisany bardzo ciekawie i jest dostępny w naszej bibliotece.