Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan

Data: 22.05.2014 r., godz. 10.00    874
15 maja gościliśmy panią Mariolę Pryzwan, która po raz kolejny odwiedziła naszą Bibliotekę. Tematem spotkania była Anna German.
Mariola Pryzwan w Otwocku ma grono fanów. Podczas spotkania 15 maja, do PBP przyszło kilkanaście osób, aby posłuchać kolejnej ciekawej opowieści - tym razem o Annie German.

Na koniec spotkania nasz Gość podpisywał swoje książki o Annie German.

Mariola Pryzwan - polonistka, publicystka i biografistka, z zawodu bibliotekarka, pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie.
Jest autorką biografii literackich Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława
Broniewskiego, Anny Jantar, Zbigniewa Cybulskiego. Annie German poświęciła trzy publikacje: Największy elf świata. Wspomnienia o Annie German (1999), Anna German o sobie (2012), Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach (2013).