ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - Mazowiecki Bibliotekarz Roku 2017.

Data: 12.05.2018 r., godz. 08.00    1123
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku z wyróżnieniem dla jej pracownika - Roberta Bellera.
Organizatorem Konkursu Bibliotekarz Roku jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a podstawowym celem konkursu jest promocja zawodu bibliotekarza.
9 maja 2018 r. w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy – Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przyznanym laureatom konkursu Mazowiecki Bibliotekarz Roku 2017.
Prezentacji laureatów konkursu dokonała Pani Sabina Malinowska członek Zarządu SBP.
Decyzją Kapituły Konkursu Mazowiecki Bibliotekarz Roku pod przewodnictwem Janiny Jagielskiej, Mazowieckim Bibliotekarzem Roku 2017 została Wiesława Janina Sobiech z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kadzidle im. Wojciecha Woźniaka. Wyróżnienia za działalność i zaangażowanie w rozwoju kulturalnym i środowisku lokalnym przyznano :
Robertowi Bellerowi, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku,
Sylwii Chojnackiej-Tuzimek, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno
Liliannie Nalewajskiej, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie.
Wręczenia nagród i wyróżnień dokonała Przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Joanna Pasztaleniec – Jarzyńska. W uroczystości z okazji Dnia Bibliotekarza, podczas której uhonorowano laureatów konkursu Mazowiecki Bibliotekarz Roku 2017. wzięli udział licznie przybyli zaproszeni goście, zwłaszcza ze środowiska bibliotekarskiego. Wydarzenie ubarwił piękny występ Kapeli Kurpiowsiej i Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Kurpianka”.

Agnieszka Zaleska