Spotkanie dyrektorów bibliotek Powiatu Otwockiego w PBP

Data: 18.06.2014 r., godz. 10.00    937
18 czerwca Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku zorganizowała spotkanie dla dyrektorów i kierowników bibliotek gminnych Powiatu Otwockiego.
W spotkaniu wzięło udział zaledwie kilku dyrektorów, można by sądzić, że sezon urlopowy zaczął się na dobre.

Dyrektor PBP Ewa Koc rozpoczęła zebranie od zaprezentowania danych statystycznych dotyczących działalności bibliotek publicznych w Powiecie Otwockim w 2013 r. na tle Województwa Mazowieckiego, opracowanych przez Dział Wojewódzkiej Sieci Bibliotek Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy.

Następnie dyrektorzy poszczególnych bibliotek przedstawili aktualną sytuację swoich placówek, odnosząc się do działalności publicznej i danych liczbowych. Była to okazja do zapoznania się z bieżącymi problemami, z jakimi borykają się te placówki, w których powtarzały się problemy lokalowe i zbyt mała liczba etatów.

Na zakończenie spotkania dyrektor Ewa Koc zapoznała gości z zadaniami biblioteki powiatowej na rzecz bibliotek gminnych, wśród których znalazła się m. in. wzajemna wymiana informacji na temat działalności i wydarzeń poszczególnych placówek.

Na zdjęciu prowadząca spotkanie, dyrektor PBP Ewa Koc, dyrektorzy bibliotek gminnych i pracownicy PBP.