ABC Internetu - zajęcia dla seniorów

Data: 26.08.2014 r., godz. 10.00    929
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku zaprasza seniorów 50+ na bezpłatne szkolenia komputerowe
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku zaprasza seniorów 50+ na bezpłatne
szkolenia komputerowe:

ABC Internetu - zajęcia dla seniorów

Kurs obejmuje 6 zajęć, podczas których uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności z zakresu obsługi komputera.

Szkolenie składa się z trzech modułów:

ABC komputera i Internetu - celem zajęć jest nauka podstawowej obsługi komputera potrzebnej do posługiwania się Internetem oraz pokazanie możliwości Internetu poprzez wyjaśnienie, czym jest przeglądarka i wyszukiwarka.

ABC poczty elektronicznej. Zakładanie poczty elektronicznej i jej podstawowa obsługa - celem zajęć jest założenie skrzynki pocztowej przez każdego z uczestników. Pocztę zapewne założą tylko raz w życiu, ale warto przy okazji wypełniania formularza zwrócić uwagę na pewne elementy, które dotyczą również formularzy rejestracyjnych na innych stronach.

ABC poczty elektronicznej. Obsługa poczty internetowej - celem zajęć jest nauka obsługi poczty elektronicznej, w tym wysyłania
i odbierania wiadomości z załącznikami, zmiana hasła czy zarządzanie mailami.

Szkolenie poprowadzą wolontariusze Fundacji Orange oraz uczniowie CK Edukator.

Komputery z dostępem do Internetu zapewnia Powiat Otwocki, który przekazał Bibliotece 10 laptopów w ramach umowy użyczenia, zakupionych w ramach projektu pt. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Powiatu Otwockiego – wyrównujemy szanse”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013; Priorytet i Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu eInclusion. („Dotacje na Innowacje”, „Inwestujemy w waszą przyszłość”).

Proponowane dni i godziny zajęć: soboty: 10.00 - 13.00 oraz 1 raz w tygodniu: 9.00 - 13.00

Zapisy pod nr tel. Biblioteki Powiatowej w Otwocku: 22 779 70 50 lub e-mailem: biblioteka@powiat-otwocki.pl