Od 25 września do 24 października wystawę Raz na ludowo! odwiedziło 250 osób!

Data: 29.10.2014 r., godz. 10.00    1058
13, 23 i 24 października naszą bibliotekę odwiedziły kolejne grupy dzieci i młodzieży z okazji wystawy poświęconej Oskarowi Kolbergowi

24 października odwiedziła nas klasa II LO z ZS nr 2 (łącznie17 uczniów) wraz z nauczycielką Barbarą Olszewską.
Młodzież dowiedziała się m. in. czym są skanseny, kim był Oskar Kolberg i jak wygląda strój kołbielski.

23 października wystawę "Raz na ludowo!" obejrzało 20 uczniów z klasy III Technikum Nukleonicznego przy Zespole Szkół nr 2 w Otwocku z nauczycielką Małgorzatą Piwek.

13 października odwiedziły nas dzieci klas "0" ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Otwocku. Dziećmi opiekowały się wychowawczynie Weronika Wachnicka i Małgorzata Kowalczyk. Zerówkowicze bardzo uważnie wysłuchali prelekcji o strojach ludowych oraz bajki Oskara Kolberga o Królewnie Żabce.

Również 24 października wystawę Raz na ludowo! obejrzeli podopieczni Fundacji Pro Homini. Relację z tej wystawy można znaleźć na stronie Fundacji: http://prohomini.pl/z-zycia-fundacji/46-rok-oskara-kolberga