Zakończenie wystawy z okazji Roku Oskara Kolberga

Data: 01.12.2014 r., godz. 10.00    886
1 grudnia ostatnia grupą, która obejrzała wystawę Raz na ludowo! była młodzież z Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu - oddział w Otwocku
Grupa stanowiła łącznie 12 osób wraz z opiekunami. Było to najbardziej ożywione spotkanie, ponieważ młodzież bardzo chętnie wzięła czynny udział w nauce tańców ludowych, prowadzonych przez znawczynię tematu, dyrektor PBP, Ewę Koc. Wcześniej nasi goście cierpliwie wysłuchali prelekcji Małgorzaty Bonowskiej na temat folkloru polskiego i dzieł Oskara Kolberga oraz wykładu pani Ewy Koc na temat narodowych tańców polskich.

Podsumowując naszą wystawę folklorystyczną, z dumą stwierdzamy, że w ciągu dwóch miesięcy obejrzało ją ponad 400 osób: przedszkolaków, uczniów, jak i seniorów. Relacje z otwarcia wystawy ukazały się w lokalnej prasie, włączyliśmy się też oficjalnie do obchodów Roku Oskara Kolberga rejestrując się na stronie Organizatora, Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie.
Miłym dla nas gestem było podarowanie z okazji wystawy przez jedną ze studentek UTW w Otwocku ciekawej kolekcji drewnianych lalek w strojach
ludowych.
Wszystkim Gościom naszej wystawy za udział i ciepłe słowa serdecznie dziękujemy!