Jesteś tutaj:

Otwarcie świąteczno - noworocznej wystawy w PBP

Data: 15.02.2015 r., godz. 10.00    846
15 grudnia odbyło się w PBP oficjalne otwarcie wystawy dziadków do orzechów i korków do szampana z kolekcji Jacka Lutoborskiego oraz prac podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Otwocku
Ze względu na sporą ilość eksponatów wystawa podzielona jest na dwie części: ekspozycję w szklanych gablotach na parterze oraz prezentację zarówno eksponatów, jak i ilustracji nawiązujących do tematyki świątecznej w Sali Konferencyjnej na I p.

Kolekcja pana Jacka Lutoborskiego była prezentowana w naszej bibliotece kilka lat wcześniej. W tym czasie przybyło wiele nowych dziadków do orzechów a także wspaniała i unikatowa w skali kraju kolekcja pięknie rzeźbionych w drewnie ozdobnych korków do szampana oraz przeróżnych akcesoriów kuchennych.
Drugim elementem wystawy są prace podopiecznych Środowiskwoego Domu Samopomocy w Otwocku. Są to ozdoby świąteczne, bombki, choinki, obrazki oraz szopka betlejemska wykonane w glinie, drewnie, filcu, ze sznurka czy łupin orzechów. Prace te prezentują się pięknie i na pewno żal będzie się nam z nimi rozstać.
Wystawę można oglądać do końca stycznia 2015. Prosimy również śledzić artykuły w prasie lokalnej, gdzie będzie można o niej poczytać, jak i zapowiedzi kulturalne w linii.tv - znajdziecie tam Państwo wywiad z panem Lutoborskim (http://www.linia.tv/2014/12/skok-w-miasto-zapowiedzi-kulturalne-55/).