Demografia w praktyce i miłość w poezji

Data: 26.02.2018 r., godz. 08.00    1070
O związkach demografii i miłości mogli przekonać się uczestnicy spotkania autorskiego, które odbyło się w dniu 21 lutego 2018 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku.
Demografia w praktyce i miłość w poezji

W przystępny sposób o demografii jako nauce, jej tajnikach opowiadał w zrozumiały sposób dr Franciszek Stokowski. Wielu otwocczanom jest znany: absolwent jedynego wówczas liceum otwockiego obecnego "Gałczyna", od wielu lat związany z Otwockim Klubem Sportowym, początkowo jako działacz, później członek zarządu, wreszcie prezes i wiceprezes. Natomiast zawodowo demograf, autor poszukiwanej i wznawianej książki „Demografia”.

Krystyna Królikowska-Waś to prorektor Wyższej Szkoły w Żyrardowie, prywatnie poetka, autorka kilkunastu tomików poetyckich. Wiersze, które przedstawiła zgromadzonym podczas spotkania przy świecach, cechowała lekkość i finezja. Były jak perełki nanizane na sznurek, zarazem piękne ulotne błyskiem i drogocenne. Wysoka kultura zarówno słowa jak i wypowiedzi artystycznej. Coś ciekawego i interesującego umknęło tym mieszkańcom naszego powiatu, którzy nie zjawili się na spotkaniu. Zaręczam, że macie Państwo czego żałować.

Kustosz Robert Beller